Sepetim

0 ürün - 0,00

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0,00

Satış Sözleşmesi

Guzelevim.com.tr Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - KONU    :

 

Işbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptıgı, aşagıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2 - SATICI BİLGİLERİ    :

 Ad/Soyad/Ünvan: Güzel Evim Ev Gereçleri San Tic Ltd Şti – (Bundan sonra Guzelevim.com.tr olarak  anılacaktır)


Adresi     : Cumhuriyet Mh Abdi İpekçi Cd. NO:20 Kartal İstanbul                               

Telefon    :(216) 377 33 94
Faks        :(216) 377 22 66
Email       : [email protected]

 

MADDE 3 - ALICI BİLGİLERİ    :

Adı/Soyadı/Ünvanı:
Adresi :
Telefon:
Faks:
Email:

 

MADDE 4 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ    :

Malın / Ürünün/Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği  gibi
olup, bu vaatler ……………… tarihine kadar geçerlidir.
Mal / Ürün/Hizmet türü:
Marka/Model:
Rengi:
Adedi:
Satış Fiyatı (KDVdahil) :
Kargo Ücreti:
Ödeme şekli:
Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi:

 

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER    :

 

5 - 1 ALICI, Madde 4 ' te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5 - 2 Sözleşme konusu ürün, ALICI' dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/ kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden www.guzelevim.com.tr sorumlu tutulamaz.

5. - 3 SATICI, sözleşme konusu ürünün, sağlam eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim etmesinden sorumludur.

5 - 4 Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI ' nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/ kuruluşa teslim edilir.

5 - 5 Sözleşme konusu ürünün teslimatı için bu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI' ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI' nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5 - 6 Ürünün tesliminden sonra ALICI ' ya ait kredi kartının ALICI' nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI ' ya ödememesi halinde, ALICI' nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 iş günü içerisinde SATICI' ya gönderilmesi zorunludur. Bu taktirde nakliye giderleri ALICI' ya aitttir.

5 - 7 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süreci içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirmekle yükümlüdür.Bu taktirde ALICI' nın siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve / veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan  kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.ALICI' nın siparişi iptal etmesi durumunda ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

5 - 8 ALICI garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımının yapılması için Ürün yetkili servis merkezi' ne bildirebilir eğer yoksa ürününü SATICI' ya gönderebilir bu taktirde kargo giderleri SATICI' tarafından karşılanacaktır.

5 - 9 İş bu sözleşme, ALICI tarafından elektonik ortamda kabul edilmesinden sonra yürürlüğe girer.

5 - 10 Siparişleriniz, banka yada www.guzelevim.com.tr Kredi Kartı güvenlik birimi tarafından gerekli durumlarda veya kart sahibinin farklı olması durumunda, siparişleriniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ulaşılamaz ise, siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlama amacı ile iptal edebilmekteyiz.


5 – 11 .Her siparişte banka kayıtları ve bilgisayar ip numarası kayıt altına alınarak herhangi bir sahtekarlık durumunda savcılığa bildirilerek sorumlu ip sahibi hakkında sahtekarlık suçu ile hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

5- 12. Sisteme girilen ürünlerin özellik, fiyat bilgisi, stok bilgisi gibi özellikleriyle alakalı sehven yapılan hatalardan dolayı SATICI mesuliyet kabul etmez.

 

 

5-13. Kargo şirketinin şubesinin bulunmadığı bölgelere gönderilecek sevkiyatlar için fiyat farkı vermeksizin kargo şirketinin en yakın şubesinden ALICI ürünü teslim alabilir. Şubenin bulunmadığı bölgeler için kargo şirketinin istediği ücret ALICI'dan talep edilebilir.

 

5-14. Taşıma esnasında kırılma riski olan tüm ürünler (cam muhteviyatlı v.b) kargo teslimatı esnasında ALICI tarafından açılıp, kontrol edildikten sonra telim alınmalıdır. Kargo teslimatı yapıldıktan sonra ortaya çıkacak problemlerden SATICI sorumlu tutulamaz.

5-15. Satın alınan ürünün faturası, farklı adrese teslimatı istenmedikçe ürünün üzerine (arkası yapışkanlı şeffaf poşette) yapıştırılarak gönderilir. ALICI ürünün üzerindeki faturayı kontrol edip teslim almak zorundadır. Bu konuda yaşanacak herhangi bir sıkıntı durumunda guzelevim.com.tr ile aynı gün iletişime geçmek durumundadır. ALICININ

5-16. Kapıda kargo ile nakit ödeme seçeneği ile verilen siparişlerde, sipariş SATICI tarafından kargoya verildikten sonra ALICININ siparişi teslim almaması, cayması ve benzeri keyfi nedenlerden siparişin iptal olması gibi durumlarda ALICI ortaya çıkan tüm kargo masraflarını ödemeyi, ödememesi durumunda hakkında icra takibatı yapılmasını peşinen kabul eder. Bu gibi durumlarda Kartal İcra Daireleri yetkilidir.

 MADDE 6 - CAYMA HAKKI    :

 

ALICI' sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden ( 7 ) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI ' YA faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI' ya teslim edilen ürünün  SATICI' ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin SATICI ' ya ulaşmasını takip eden 7 gün içerisinde ürün bedeli ALICI' ya iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa şair yasal yükümlülükler iade edilmez.Cayma hakkı nedeni ile iade ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Ayrıca, niteliği itibari ile iade edilmeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir  yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılmaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri ( toner, kartuş şerit vb) ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 

MADDE 7 - YETKİLİ MAHKEME

 

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret bakanlığınca idare edilene kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI' nın yerleşim yerindeki Tüketici mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI ve SATICI iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.